2008. január 27., vasárnap

Amikor együtt tudunk élni jó és rossz tulajdonságainkkal, akkor élünk együtt saját énünkkel.




Nagy időpazarlással keresik a fölöslegest, és sokan élik le az életüket úgy, hogy csak az élet eszközeit keresik. Vedd szemügyre az egyént, és vizsgáld meg az összességet: nincs, akinek élete ne a holnapra irányulna. Hogy mi rossz van ebben? - kérdezed. Végtelen sok. Hiszen nem él, aki így él – csak élni készülődik. Mindent elmulaszt. Még ha odafigyelünk, akkor is lehagy bennünket az élet; így pedig, ha késlekedünk, elfut mellettünk, mint valami idegen: az utolsó napon ér véget, de mindegyiken elvész. Aki elmulasztja a pillanatokat, végül elmulasztja egész életét. Az élet, akár egy pillanat: mulandó; s miért ne élnénk szépen a kicsit, ha abból áll össze az egész?

webdesign


2008. január 11., péntek

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Na most zavarban vagyok, mert ha igaz a mondás, és a kettő között ok-okozati összefüggés van, akkor én okos vagyok. De jó! :)
Valójában nem tartom magam különösebben okosnak. Mert én az okosságot nem a műveltséggel, nem is az intelligenciával, és még csak nem is közvetlenül az érzelmi intelligenciával hozom összefüggésbe, hanem a talpraesettséggel. Tehát, az én olvasatomban okos az, aki elég talpraesett az életben, viszonylag könnyedén veszi az akadályokat, és nem hátrál meg a kihívások előtt.
Maga az okosság nem ér semmit, ha nem lehet a mindennapi életben hasznosítani. Ugye az ember nem megy minden nap tévés vetélkedőkbe, sőt annyira nem, hogy nagyon sokan életükben nem jutnak ilyen lehetőséghez, ami nem baj. A lényeg, hogy ahhoz legyenek elég okosak, amihez kell.
Szóval, aki igazán okos, az nem kételkedik, hanem boldogul, a hülyék világa meg nem sokat izgatja. Nem éri meg a fáradságot.

Clinident design


2008. január 9., szerda

Ha meg akarsz valamit érteni

Ha hallasz valamit elfelejted.
Ha látsz valamit, arra emlékezni fogsz.
De ha már csináltad, akkor fogod valóban megérteni.